T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Emin Ali Yaşin İlkokulu

Haberler

May

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´nı şarkılar, şiirler, danslarla coşkuyla kutladık.

May

Okulumuz Zeka Oyunları Kulübünün 3. ve 4. sınıflar arasında düzenlemiş olduğu Mangala Turnuvası sonuçlandı.

Üçüncü sınıflarda:

1. Kerem Kaan Tezcan (3-C)

2.Işıl Uzun (3-H)

3-Ebrar Şeflek(3-F)

4. Sınıflarda:

1.Zeynep Nihal Yılmaz (4-C)

2. Sudenaz Bulut (4-G)

3. Ahmet Alperen Özkaya (4-E)

Öğrencilerimizi ve kulüp öğretmenimiz Vildan Tezcan´a teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

 

May

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları İl Tertip Komitesi´nin hazırladığı İstanbul Okul Spor Faaliyetleri Geleneksel Çocuk Oyunları Fiziksel Etkinlikler yarışmasında SEKSEK dalında Fatih ilçe 1.´si olan 1. sınıflar takımımız İstanbul 3.´sü olmuştur.

Takımımızı büyük bir özveriyle çalıştıran Sonnur Yüksel´e, Nazife Keçelioğlu´na, sevgili öğrencilerimize, yarışmalar boyunca desteğini esirgemeyen velilerimize teşekkür ederiz.

May

Okulumuz 4-B sınıfında öğrenim gören Berat Özcan Aksu WUSHU KUNGFU 48 kiloda İstanbul 1.´si , Türkiye 3.´sü olmuştur. 

Okulumuz 4-G sınıfında öğrenim gören Muhammet Barut kendi kilosunda İstanbul 1.´si olmuştur.

Okulumuz 1-A sınıfında öğrenim gören Ömer Tekin kendi kilosunda İstanbul 2.´si olmuştur.

Öğrencilerimizi,öğretmenlerini ve ailelerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

May

Okulumuz 1-E Sınıfı öğrencisi Ege Karaibis KARAYOLU VE TRAFİK HAFTASI konulu resim yarışmasında ilçe biricisi olmuştur.  Öğrencimizi,öğretmeni Nuran Kaynak´ı ve ailesini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Nis

Nis

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları İl Tertip Komitesi´nin hazırladığı İstanbul Okul Spor Faaliyetleri Geleneksel Çocuk Oyunları Fiziksel Etkinlikler yarışmasında SEKSEK dalındaFatih 1.´si olan birinci sınıflar takımımız, bölge 1.´si de olarak İstanbul şampiyonluğuna emin adımlarla yürüyor. Öğrencilerimizi ve onların başarılarında büyük emeği olan Sonnur Yüksel ve Nazife Keçelioğlu öğretmenlerimizi kutluyor, başarılar diliyoruz.

Nis

3. Sınıflar ve 4. Sınıflar arasında düzenlenen futbol turnuvası sonuçlandı.

3. Sınıfların şampiyonu 3-H Sınıfı, 4. Sınıfların şampiyonu 4-B Sınıfı oldu. Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılar diliyoruz. 

Nis

İSTANBUL OKULLAR ARASI MANGALA YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ ZEYNEP NİHAL YILMAZ İLÇE BİRİNCİSİ OLDU. ÖĞRENCİMİZİ VE ÖĞRETMENİMİZ VİLDAN TEZCAN´I KUTLUYOR,BAŞARILAR DİLİYORUZ.

Nis

Okulumuz adına İngilizce öğretmenlerimiz Elif Efe ve Kenan Gökmen´in hazırlamış olduğu 4. Sınıflar Arası İngilizce Bilgi Yarışmasını 4-E sınıfı kazandı. Katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılar diliyoruz.

Yarışma öncesi güzel bir müzik şöleni sunan 4-C sınıfı öğrencileri Zeynep Nihal Yılmaz ve Efe Saim Çakı´ya da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Nis

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu ile Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün ortaklaşa düzenlediği Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında  Ahmet Alperen Özkök, Ahmet Salih Öksüz, Zeynep Nihal Yılmaz okulumuzu başarıyla temsil ettiler. 4-C sınıfından Ahmet Alperen Öztürk, İstanbul 4.sü olmuştur. 

Öğrencilerimizi ve onları büyük bir özveriyle çalıştıran öğretmenimiz Vildan Tezcan´ı kutlar, başarılar dileriz.

Mrt

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü´nü şiir ve gösterilerle  büyük bir gururla, heyecanla kutladı.

Mrt

2017—2018 EĞİTİM YILI İSTANBUL OKUL SPORLARI GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI YARIŞMALARINDA FİZİKSEL ETKİNLİKLER TURNUVASINDA 1., 2., 3. ve 4. SINIFLARDA FATİH BİRİNCİSİ OLDUK. ÖĞRENCİLERİMİZİ VE EMEĞİ GEÇEN İDARECİLERİMİZİ, ÖĞRETMENLERİMİZİ, VELİLERİMİZİ KUTLUYORUZ.

Mrt

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları İl Tertip Komitesi´nin hazırladığı İstanbul Okul Spor Faaliyetleri Geleneksel Çocuk Oyunları Fiziksel Etkinlikler yarışmasında SEKSEK dalında okulumuz büyük bir başarı gösterdi. 1., 2., 3. sınıflarda Fatih ilçe birincisi, 4. sınıflarda da ilçe 2.´si olduk. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi gönülden kutluyoruz.

Mrt

Okul öğrencilerimize rehber öğretmenimiz Sevgi Ünerkol tarafından mahremiyet eğitimi veriliyor.